• English Star

Dňa 25. 4. 2024 sa naša škola zapojila do vedomostnej súťaže v anglickom jazyku s názvom English Star.

Svoje vedomosti si preverili žiaci ôsmeho ročníka - Adela Košovanová, Nikoleta Kováčiková, Christian Kováčik a žiačka 7. ročníka Michelle Hana Bartos. Všetkým zúčastneným držíme palce a tešíme sa na vyhodnotenie súťaže.

• Deň so šéfkuchárom Jánom Dudom

Dňa 22. 4. 2024 navštívil našu školskú kuchyňu a výborný obed navaril šéfkuchár Ján Duda. Bola to obohacujúca skúsenosť pre naše pani kuchárky, variť pod taktovkou tak skúseného šéfkuchára. Deti potešila zmena pri výdajnom okienku, kde sa Janko tiež predstavil a deťom obed vydával.

Ján Duda je šéfkuchárom spoločnosti Bidfood Slovakia. Pracoval ako executive Chef vo Facility System Hub Restaurant v Trenčíne. Je prezidentom Euro – Toques Slovensko, členom World Master Chef Society i Aregala Slovensko – kuchári bez hraníc. Poznať ho môžeme aj z televíznej obrazovky. Pravidelne kulinársky inšpiruje divákov Dámskeho klubu vysielanom na STV1.

• Deň narcisov - poďakovanie

ZŠ s MŠ v Horných Obdokovciach, ako jeden zo spoluorganizátorov verejnej zbierky ku Dňu narcisov, ďakuje touto cestou všetkým prispievateľom, žiakom, rodičom a občanom, ktorí sa formou finančnej podpory zapojili do 28. ročníka kampane Ligy proti rakovine, ktorá slúži na účely pomoci onkologickým pacientom.

• Deň narcisov už vo štvrtok 18. apríla

Milí rodičia a priatelia našej školy, vo štvrtok 18. apríla 2024 sa uskutoční v poradí už 28. ročník verejno-prospešnej zbierky Ligy proti rakovine - Deň narcisov.

Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov aj vďaka známej zbierke Deň narcisov, ktorá sa bude konať i prostredníctvom dobrovoľníkov z našej školy už tento štvrtok - 18. apríla. V tento deň, pripnutím kvietku narcisu, môžeme vyjadriť spolupatričnosť onkologickým pacientom a dobrovoľne ich finančne podporiť.

• Podporte školu poukázaním 2 %

Vážení rodičia, zamestnanci a priatelia školy. Aj v tomto roku môžete našu školu podporiť poukazaním 2 % z daní, ktoré odvádzate štátu. Vás ako zamestnanca to nestojí nič navyše. Časť daní, ktoré inak celé poukazujete štátu, len presuniete na občianske združenie, ktoré je zaregistrované pri našej škole. Finančné prostriedky, získané touto cestou, budú slúžiť na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu a zlepšenie vybavenia našej školy.

• Vesmír očami detí

Naša škola sa aj v tomto roku zapojila do súťaže "Vesmír očami detí". Žiačka druhej triedy, Rebeka Hvizdošová, získala v súťaži čestné uznanie a dňa 9.4.2024 sa zúčastnila odovzdania diplomov a vecných cien vo výstavnej miestnosti Tribečského osvetového strediska v Topoľčanoch.

• Hugo na cestách

Štvrtok 4. apríla 2024 našu školu navštívil medveď Hugo spolu s Hanou Talli Hlubučkovou a Ondřejom Rajcsányim, ktorí stoja za vzdelávacím projektom Hugo na cestách. Medveď Hugo ako zvedavý novinár navštevuje rôzne zaujímavé miesta hlavne v Českej republike, ale občas si zaskočí aj do zahraničia.

Dnes sa naši hostia zastavili u nás, aby žiakom 5. - 7. ročníka porozprávali o pamiatkach Českého raja a o globálnom parku UNESCO.

• Zápis do 1. ročníka

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Horné Obdokovce oznamuje, že zápis detí do 1. ročníka ZŠ pre školský 2024/2025 sa uskutoční dňa 12. apríla 2024 od 12.30 do 16.00 h. v I. A triede. Zápis sa uskutoční za prítomnosti zákonného zástupcu aj budúceho prváčika.

Pred zápisom treba vyplniť elektronickú prihlášku na stránke školy, ktorá je sprístupnená do stredy 10. apríla 2024. Netreba ju vytlačiť, škola ju vytlačí a zákonný zástupca ju podpíše pri zápise v škole.

• Marec - mesiac knihy

Aj naša škola sa zapojila do rôznych aktivít pri príležitosti Marca - mesiaca knihy. V týždni od 18. marca do 22. marca 2024 na celom Slovensku prebiehal maratón v čítaní detí s názvom „Čítajme si...“. Zúčastnili sme sa aj my, t. j. žiaci od prvého po deviaty ročník. Prečítali si úryvok z vybranej knihy alebo si čítali svoju vlastnú knihu.

• Stretnutie s poľovníkmi

Dňa 21. 3. 2024 nás navštívili poľovníci z PZ Nitra. Žiaci videli ukážky kožušín, parožia, stôp aj lebiek zvierat. Dozvedeli sa zaujímavosti zo života zvierat, starostlivosti o ne, ale aj to, že práca poľovníkov je náročná. K tomu patrí aj výcvik poľovných psov. O výsledkoch tvrdého výcviku nás presvedčil štvornohý člen PZ, Ares.

• Beseda s hercom Ivanom Gontkom

Materskú školu navštívil známy herec Starého divadla Karola Spišáka v Nitre - pán Ivan Gontko.

Umeleckým prednesom detskej knihy ,,Čím čarujú vrabce" si získal nielen deti materskej školy ale aj žiakov ročníkov 5. - 9., ktorí sa venujú prednesu a recitácii.

Ďakujeme za krásny zážitok a milú návštevu.

• Hviezdoslavov Kubín 2024

Hviezdoslavov Kubín má sedemdesiate jubileum. Vznikol v roku 1954, ročne jeho jednotlivými kolami prejdú tisíce recitátorov a za sedemdesiat rokov sa na ňom zúčastnili státisíce recitátorov. Jeho okrúhleho výročia sme sa zúčastnili aj my. Naši žiacki recitátori reprezentovali našu školu v recitácii poézie a prózy.

• Plavecký výcvik v Topoľčanoch

V dňoch 11. 3.až 15. 3. 2024 sa žiaci zúčastnili plaveckého výcviku v Mestskej plavárni v Topoľčanoch. Začiatočníci sa naučili základom plávania a pekne preplávali dĺžku malého bazéna. Tí, ktorí už vedeli plávať, sa zdokonalili a môžu sa pýšiť preplávanými dĺžkami veľkého bazéna. Všetkým sa na plaveckom výcviku veľmi páčilo.

• Škôlkarov navštívil Tomáš Surovec

V piatok 1. marca 2024 navštívil našu materskú školu známy tréner, choreograf, zakladateľ nitrianskej tanečnej školy House of dance Tomáš Surovec.

Deťom vysvetlil, čo je to tanec, z čoho pozostáva, aké tance poznáme a nakoniec spolu s deťmi nacvičili krátku choreografiu. Deťom sa aktivita veľmi páčila a nakoniec si urobili spolu s tanečníkom spoločnú fotografiu.