• Oznam MŠ

Oznamujeme, že na základe zisteného záujmu od zákonných zástupcov detí MŠ, bude v dňoch 6.4. 2023 (štvrtok) a 11.4. 2023 (utorok) MŠ zatvorená.

• Marec v škôlke

Mesiac marec sa niesol nielen v duchu "knihy". Začiatkom mesiaca sa deti zúčastnili plaveckého výcviku. Oboznámili sa s tým, ako zvládnuť základy plávania a za svoju snahu boli odmenené diplomami. ​​​​​​​​​​

V rámci mesiaca knihy sme navštívili miestnu knižnicu a nás navštívili tí, ktorí najlepšie vedia, ako vzniká detská kniha - spisovateľka Branislava Hronská, ktorá je nielen spisovateľkou, ale aj dramaturgičkou TV Jojko. Podelila sa s nami o informácie, ako vzniká rozprávka, scenár a animácia rozprávky.

• Okresné kolo v gymnastickom 4-boji

V stredu 29. 3. 2023 sme sa zúčastnili okresného kola v gymnastickom štvorboji žiačok. Súťaž sa konala na ZŠ s MŠ Ludanice a našu školu pod vedením pána učiteľa Rybana reprezentovali žiačky 2. a 3 ročníka:

Magdaléna Šišmičová, Ema Paulovičová, Emma Lacinová, Kristína Muková a Ema Majtényiová.

Dievčatá skončili na 4. mieste so stratou len 4,5 boda na 3. miesto.

• Zápis do 1. ročníka

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Horné Obdokovce oznamuje, že zápis detí do 1. ročníka ZŠ pre školský 2023/2024 sa uskutoční dňa 21. apríla 2023 od 13.00 do 15.30 h. v I. A triede. Zápis sa uskutoční za prítomnosti zákonného zástupcu aj budúceho prváčika.

Pred zápisom treba vyplniť elektronickú prihlášku na stránke školy, ktorá bude sprístupnená od 3. apríla 2023. Netreba ju vytlačiť, škola ju vytlačí a zákonný zástupca ju podpíše pri zápise v škole.

• Oznam

Dňa 28.3. 2023 (utorok) sa z organizačných dôvodov vyučovanie končí 4. vyučovacou hodinou, čiže o 11:35 hod.

Žiaci ZŠ sa naobedujú a odchádzajú domov tak, aby stihli autobusy.

Deti končia 12:00 hod.

Družina (poobede) v tento deň nie je.

• Obedy zadarmo od 1.5. 2023

Dnes boli žiakom ZŠ a deťom - predškolákom MŠ rozdané Žiadosti - návratky, ktoré vyplnia všetci rodičia, aby mali deti od 1.5. 2023 obedy zadarmo. Kto má viac detí na našej škole vypĺňa jednu žiadosť pre všetky deti.

Vyplnenú žiadosť priniesť na riaditeľstvo školy hneď v pondelok 20.3. 2023. (deti pri príchode do školy)

• Okresné kolo dejepisnej olympiády

15. ročník Dejepisnej olympiády 2022/2023

Tento rok sa môžeme pochváliť výborným umiestnením našich dvoch žiakov 8. ročníka:

Samuela Hoppana a Davida Laciku.

Samuel Hoppan vyhral spomedzi všetkých ôsmakov v okrese Topoľčany 2. miesto a David Lacika 4. miesto. Srdečne blahoželáme a želáme ďalšie úspechy aj v ďalších olympiádach!

• Karneval

V piatok 17. februára sa po dlhej trojročnej prestávke, spôsobenej koronavírusom, uskutočnil na škole karneval. Masky boli znovu skvelé a originálne. Pred jarnými prázdninami sme sa všetci skvele zabavili.

• Valentínska pošta

Sviatok sv. Valentína sme si v našej škole pripomenuli veselou školskou akciou pod názvom "Valentínska pošta". Mnohí z nás potešili svojimi "valentínkami" svojich kamarátov, kamarátky, spolužiakov, spolužiačky ... jednoducho všetkých, ktorým chceli poďakovať za ich pozornosť, priateľstvo a láskavosť.

• Karneval na našej škole

Oznamujeme všetkým žiakom našej školy, že dňa 17.2. 2023 (piatok) sa uskutoční na našej škole KARNEVAL.

V tento deň sa nevyučuje, každý žiak príde v maske, alebo bude mať aspoň škrabošku. Končíme 4. vyučovacou hodinou, potom obed a žiaci odchádzajú domov, alebo do družiny. Najlepšie masky budú vyhodnotené vecnými cenami.

• Projekt Pôda

V rámci enviromentálnej výchovy žiaci druhého ročnìka na hodine Prvouky skúmali pôdu, jej vrstvy, či obsahuje pôda vodu a vzduch, dôležitosť pôdy pre človeka, živé organizmy a potrebu jej ochrany. V rámci tohto projektu si vytvorili sladkú, jedlú pôdu aj so všetkými jej vrstvami.

• Lyžiarsky výcvik - Krahule

Od pondelka 23. januára do piatka 27. januára sme so žiakmi 7. - 9. ročníka absolvovali lyžiarsky výcvikový kurz v lyžiarskom stredisku Ski Krahule v Kremnických vrchoch. Žiaci sa naučili základy zjazdového lyžovania, resp. sa zdokonalili. Všetci zažili krásne chvíle a zážitky, na ktoré budú dlho spomínať.

• Korčuliarsky výcvik

V termíne od 16. do 20.1. 2023 sa žiaci 1.,2.,3. a 4. ročníka zúčastnili korčuliarskeho výcviku na Zimnom štadióne v Topoľčanoch. Korčuľovanie ich veľmi bavilo, zažili tam príjemné a veselé chvíle. Všetci žiaci sa skvele bavili a zároveň sa naučili korčuľovať, alebo sa zdokonalili.