• Doplňujúca voľba do rady školy

Oznamujeme všetkým rodičom žiakov základnej školy (1. až 9. ročníka), že zo zákonných dôvodov zaniklo členstvo pani Kristíne Buchovej, ktorá bola zvolená ako zástupkyňa rodičov žiakov základnej školy.

Z tohoto dôvodu je potrebné obsadiť voľné miesto voľbou jedného rodiča tak, ako to upravuje Štatút Rady školy pri ZŠ s MŠ Horné Obdokovce. Voľba sa uskutoční na plenárnom rodičovskom združení na budúci týždeň (termín sa upresní).

• Otvorenie šk. roka 2023/2024

Po dvojmesačnom čakaní sa žiaci, rodičia a učitelia konečne dočkali a brány školy sa znova otvorili. Stretli sme sa už tradične pri vchode školy, aby sme slávnostne otvorili nový školský rok.

Po odznení štátnej hymny sa žiakom a rodičom prihovorila pani riaditeľka, ktorá všetkých privítala a popriala im veľa síl do zdolávania prekážok. Špeciálne privítala našich nových žiakov - prváčikov, pre ktorých to bol vôbec prvý deň v škole. Pani riaditeľka predstavila každej triede jej triedneho učiteľa alebo triednu učiteľku a takisto predstavila novú pani zástupkyňu pani Mgr. Klaudiu Krchňavú a nového pána farára Martina Mičovského, ktorý bude žiakov učiť náboženstvo.

• Nástup do školy

Školský rok 2023/2024 otvoríme v pondelok 4. septembra 2023 o 8.00 h. tradičným nástupom pri zadnom vchode školy.

Deti MŠ začínajú v riadnom režime, vrátane stravy.

Žiaci ZŠ sa ešte neučia. Po slávnostnom otvorení, sa žiaci s triednym učiteľom, alebo triednou učiteľkou odoberú do tried pre základné informácie a o 9:15 odchádzajú zo školy domov, resp. na autobus.

• Slávnostné ukončenie školského roka

V posledný júnový deň sme tradične ukončili školský rok spoločným nástupom pred školou. Po štátnej hymne, nasledovala báseň a príhovor pani riaditeľky, v ktorom zhodnotila uplynulý školský rok a rozlúčila sa s deviatakmi. Po príhovore každý triedny učiteľ vyhodnotil najlepších žiakov svojich tried a odovzdal diplomy. Pre tretiakov, štvrtákov a deviatakov boli naviac pripravené výstižné básničky.

• Začiatok leta u našich škôlkarov

Jún - to nebol len Deň detí. Naši škôlkari sa nenudili ani v ďalších dňoch prvého letného mesiaca.

Tvorili a maľovali vonku na dvore a na ihrisku, nielen na výkresy ale aj na fóliu.

Zabavili sa a zacvičili si počas Olympijského dňa. Za svoje výkony boli odmenení olympijskými medailami.

Okrem športovania, sa aj kultúrne vyžili počas bábkového predstavenia Herkules alebo Dobytie pekla, ktoré bolo v Kultúrnom dome v Horných Obdokovciach.

• Výstava Mladý tvorca 2023

V piatok 23. júna 2023 sa žiaci 8. ročníka zúčastnili výstavy Mladý tvorca 2023, ktorá sa konala na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Výstava bola zamerané na prezentáciu stredných škôl a možnosti štúdia v ich študijných alebo učebných odboroch. Žiakov 8. ročníka čaká budúci školský rok výber strednej školy a tak podobné akcie im môžu pomôcť pri ich správnom rozhodnutí.

• Výlet Bojnice

Dňa 16. 6. 2023 sa žiaci 1., 2., 3. a 4.ročníka zúčastnili výletu do Bojníc. Navštívili rozprávkový zámok, kde herci zapojili do rozprávky aj našich žiakov a tí sa so záujmom zapájali. Po rozprávkach v zámku sme si išli pozrieť ZOO. Videli rôzne zvieratá, vtáky, okúzlila ich sova, ktorú mohli pohladiť. Pred odchodom sme si chvíľu oddýchli v parku . Všetkým deťom sa výlet páčil.

• Olympijský deň v Nitre

Vybraní žiaci druhého stupňa ktorí vzorne reprezentovali školu počas školského roku sa dňa 16. júna zúčastnili olympijského dňa v Nitre kde si vyskúšali rôzne športy, odbehli symbolický olympijský beh a stretli sa s významnými slovenskými športovcami.

• Noc v škole deviatakov

Aj v tomto školskom roku strávili deviataci už tradične "Noc v škole". V rámci tejto akcie absolvovali rôzne nočné "aktivity", ktoré prispeli k dobrej nálade všetkých zúčastnených a zostanú v ich pamäti ako pekná spomienka na posledný ročník v základnej škole.

• Modrotlač na hodine výtvarnej výchovy

Svetový deň kultúrneho dedičstva si žiaci 9. ročníka pripomenuli v rámci hodín výtvarnej výchovy výrobou rôznych kreslených návrhov modrotlače.

Modrotlač - tlač modrej - vyjadruje techniku postupu nanášania indigového farbiva na tkaninu.

Žiaci sa inšpirovali vzormi a kresťanskými motívmi, ktoré majú vyše 300 rokov alebo motívmi fauny a flóry, ktoré súviseli s miestnou kultúrou. Tento netradičný spôsob výroby bol zapísaný do zoznamu UNESCO v r. 2015.

• Začiatok júna v materskej škole

Začiatok júna priniesol pre deti v materskej škole veľa aktivít. Najskôr ich čakala výborná zmrzlina v Zmrzlinárni od pána Rumana, z ktorej sa deti spolu s pani učiteľkami presunuli na trávnatú plochu pri škole, kde k nim za zvukov hasičských sirén prišli dobrovoľní hasiči z DHZ Horné Obdokovce. Hasiči si pre nich pripravili ukážky ich práce a techniky, rôzne disciplíny a penovú šou, ktorá sa deťom najviac páčila.

• Výlet žiakov 6. - 9. ročníka

Zubria obora, zámok Topoľčianky, Národný žrebčín Topoľčianky- všetky tieto miesta navštívili žiaci 6.-9. ročníka počas koncoročného výletu. Videli obrovské zubry a dozvedeli sa tiež veľa nového z histórie nášho okolia. Najväčším zážitkom bola návšteva jazdiarne, kde videli a dotýkali sa živých koní. Ukážkou jazdy na koni nás potešila bývalá žiačka našej školy Kristína Flaková, ktorá v žrebčíne pracuje. Žiaci mali veľa zážitkov a všetci spokojní sme sa vrátili šťastne domov.

• Deň detí

Oslávili sme Deň detí športovo-zábavným dopoludním, kde žiakov čakali rôzne disciplíny, za ktoré získavali body. Ďakujeme deviatakom, ktorí pripravili disciplíny, dobrovoľným hasičom z DHZ Horné Obdokovce za ich vystúpenie pre škôlkarov a ďakujeme aj pánovi Stanislavovi Rumanovi za zmrzlinu pre deti.