• Návšteva v TalentCentre

V stredu 4. mája 2022 sa žiaci 7. a 8. ročníka zúčastnili exkurzie v TalentCentre v Dolných Krškanoch. Žiaci interaktívnou online formou absolvovali program, ktorý má žiakov podporiť v profesijnej orientácii, výbere strednej školy a voľby budúceho povolania.

Viac o TalentCentre nájdete na ich stránke talentcentrum.sk

• Zápis detí do MŠ

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Horné Obdokovce oznamuje, že zápis do materskej školy pre školský rok 2022/2023 bude dňa 10. a 11. mája 2022 v čase od 11.00 do 16.00 h. v priestoroch MŠ.

Žiadosť o prijatie dieťaťa bude zverejnená na stránke školy od 1. mája 2022. Súčasťou prihlášky musí byť potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od lekára s uvedením informácie o povinnom očkovaní dieťaťa. Tlačivo na potvrdenie pre pediatra nájdete v prílohe.

• Relaxačné a oddychové kútiky v škole

Návštevníci našej školy si určite všimli, že priestory na chodbách boli oživené vytvorením relaxačných a oddychových kútikov pre žiakov. Žiaci sa tak môžu počas veľkej prestávky, či po vyučovaní odreagovať od školských povinností a aspoň na chvíľku sa zabaviť napríklad hraním ping-pongu či stolného futbalu. Oddýchnuť si žiaci môžu na pohovkách či sedacích vakoch a vďaka umiestneným Smart televízorom sme mohli napríklad fandiť našim športovcom na olympijských hrách v Pekingu.

• Testovanie 9

V stredu 6. apríla 2022 prebehlo na všetkých základných školách Testovanie 9, ktoré deviatakov preverilo z vedomostí z matematiky a slovenského jazyka a literatúry. Testovanie 9 je jedným z kritérií pre prijatie žiakov na stredné školy. Okrem Testovania 9 čakajú žiakov 9. ročníka ešte prijímacie skúšky v máji.

• Plavecký výcvik

Dňa 14. až 18. marca 2022 sa žiaci zúčastnili plaveckého výcviku v Plavárni v Topoľčanoch. Tréneri ich naučili základom plávania, skúsenejší žiaci zdokonalili svoje plávanie a výdrž. Žiakom sa tam veľmi páčilo. Odmenení boli diplomom za veľkú snahu a odplávané metre.

• Zápis do 1. ročníka ZŠ

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Horné Obdokovce oznamuje, že zápis detí do 1. ročníka ZŠ pre školský 2022/2023 sa uskutoční v dňoch 7. a 8. apríla 2022 v I. A triede. Zápis sa uskutoční za prítomnosti zákonného zástupcu aj budúceho prváčika.

Pred zápisom treba vyplniť elektronickú prihlášku na stránke školy, ktorá bude sprístupnená od 1. apríla 2022. Netreba ju vytlačiť, škola ju vytlačí a zákonný zástupca ju podpíše pri zápise v škole.

• Podporte školu poukázaním 2 %

Vážení rodičia, zamestnanci a priatelia školy. Aj v tomto roku môžete našu školu podporiť poukazaním 2 % z daní, ktoré odvádzate štátu. Vás ako zamestnanca to nestojí nič navyše. Časť daní, ktoré inak celé poukazujete štátu, len presuniete na občianske združenie, ktoré je zaregistrované pri našej škole. Finančné prostriedky získané touto cestou, budú slúžiť na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu a zlepšenie vybavenia našej školy.

• Dejepisná olympiáda

Srdečne blahoželáme k postupu do krajského kola Dejepisnej olympiády nášmu žiakovi Adamovi Uhríkovi z 8. A, ktorý dosiahol 2. miesto v okresnom kole, stal sa jej úspešným riešiteľom a postupuje do ďalšieho kola. Blahoželáme aj našej žiačke Alexandre Sedlárovej, rovnako z 8. A, ktorá sa umiestnila v tejto olympiáde na peknom 4. mieste.

• Lyžiarsky výcvik na Skalke

Od pondelka 21. februára do piatka 25. februára 2022 sme sa zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu v stredisku Skalka pri Kremnici. Kurzu sa zúčastnili hlavne žiaci 7. a 8. ročníka, ktorých doplnili aj prihlásení deviataci. Snehové podmienky boli vynikajúce. Žiaci sa tak naučili základy zjazdového lyžovania, tí skúsenejší si zase svoj lyžiarsky prejav zdokonaľovali. Zažili sme veľa zážitkov, nielen na svahu ale aj mimo neho.

• Jarné prázdniny

V dňoch 28.2. 2022 - 4.3. 2022jarné prázdniny. Nástup do školy je 7.3. 2022 (pondelok).

Na základe zisteného záujmu od zákonných zástupcov nebude v týchto dňoch v prevádzke ani MŠ.

• 2.A trieda

Na základe potvrdeného výskytu covid-19 v 2.A zajtra (piatok 25.2. 2022) trieda bude mať dištančné vzdelávanie. Deti budú hromadne odhlásené z obeda.

• 8. kolo odovzdávania samotestov

Prosíme zákonných zástupcov žiakov ZŠ, aby si prišli prevziať samotesty na domáce testovanie žiakov. Každý pracovný deň od 7:00 do 14:00 hod. Testy môže vyzdvihnúť aj iná dospelá osoba, po dohode s triednym učiteľom cez edupage. Testy v tomto kole sú pre každého žiaka ZŠ. (aj pre tých, ktorí nemali objednané)

• Smútočné oznámenie

S pocitom hlbokého smútku oznamujeme, že po dlhej a ťažkej chorobe nás dňa 14. februára 2022 vo veku 78 rokov opustila bývalá pani učiteľka Oľga Májovská – Stručková. V našej škole pôsobila od roku 1978 do roku 1998, každý ju poznal ako zanietenú pre dejiny a pre materinskú reč. Bola veľmi obetavá a láskavá ku všetkým naokolo.

• Karanténa 4.A a 5.A

Na základe potvrdeného covidu v triedach 4.A a 5.A žiaci od zajtra (streda 16.2. 2022) idú do karantény a budú sa učiť dištančne do piatka 18.2. 2022. Žiakov hromadne odhlásime z obedov. Nástup do školy je v pondelok 21.2. 2022.

• Dištančné vzdelávanie

Od pondelka 14.2. 2022 do piatka 18.2. 2022 prechádzajú žiaci 7.A, 8.A na dištančné vzdelávanie. 9.A zostáva tiež na dištančnom vzdelávaní. Dôvodom je preventívne pandemické opatrenie pred lyžiarskym výcvikom. Všetci budú automaticky odhlásení z obedov.