• Vianočné trhy v škole

Po roku sa opäť v škole konali vianočné školské trhy. Žiaci si už od pondelka prinášali do školy svoje výrobky s vianočnou tematikou, upečené oblátky, koláčiky, medovníky, aby ich mohli ponúknuť na predaj ostatným spolužiakom, učiteľom, rodičom, starým rodičom, či všetkým, ktorí vo štvrtok doobeda navštívili školu.

• Vianočný týždeň na škole

Čaká nás vianočný týždeň. V pondelok a utorok prebieha vyučovanie riadne podľa rozvrhu.

V stredu idú všetci žiaci ZŠ do kina Cinemax v Nitre na animovaný film Prianie.

V štvrtok budú na škole prebiehať vianočné trhy.

V piatok budú triedne vianočné posedenia a všetci žiaci budú končiť 4. hodinou. Nebude poobedňajšia ŠKD a aj MŠ bude len do 12.00 h.

• Školské kolo Pytagoriády

V dňoch 12. a 13. decembra 2023 sa na všetkých základných školách konalo školské kolo stále obľúbenejšej matematickej súťaže Pytagoriáda. Najskôr v utorok súťažili najlepší počtári z 3. - 5. ročníka v kategóriách P3, P4 a P5. V stredu riešili úlohy školského kola šiestaci siedmaci a ôsmaci v kategóriách P6, P7 a P8.

• Mikulášske športovanie

Aj na športovo – relaxačnom krúžku vládla mikulášska nálada. Dievčatá ozdobené mikulášskymi čiapkami súťažili ešte s väčším nasadením ako inokedy. Každá chcela vyhrať ako jednotlivec v súťaži, alebo ako tím v hre. Nebolo však dôležité vyhrať, ale mať úsmev na tvári, dobrú náladu a super si to užiť. A to sa nám všetkým určite podarilo.

• Dôležitý oznam

Oznamujeme všetkým rodičom, aby platby za jedáleň, MŠ a ŠKD už do konca kalendárneho roka 2023 neplatili. V prípade zaplatenia teraz v decembri, Vám budú poplatky vrátené. Poplatky za január treba uhradiť až po novom roku.

Ďakujeme.

• Mikuláš v škole

Po roku k nám znova zavítal Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi anjelmi a čertami. Deťom priniesol balíčky, tie mu za to zarecitovali básničky.

Nálada bola super, deťom sa Mikuláš páčil a nebáli sa ani čertov.

• Naplnili sme 90 krabíc

Ďakujeme všetkým žiakom a rodičom, ktorí sa zapojili do projektu "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok". Počas celého novembra nosili žiaci potraviny, kozmetiku či iné drobnosti, aby obdarovali pred Vianocami starých ľudí v domovoch dôchodcov.

Zbierka je na konci a môžeme skonštatovať, že sa nám podarilo v ZŠ naplniť 73 krabíc a v triedach MŠ ďalších 17 krabíc, čo spolu predstavuje 90 krabíc, čím sme prekonali akékoľvek svoje predstavy, ktoré sme mali na začiatku. Pridali sme aj vianočné pozdravy, ktoré vyrobili žiaci na hodinách výtvarnej výchovy.

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

Dňa 15. 11. 2023 sa v Topoľčanoch uskutočnilo okresné kolo olympiády SJL. Zúčastnila sa ho aj naša
            žiačka 8. A triedy Nikoletta Gojdičová, kde si mala možnosť odmerať svoje vedomosti s najlepšími
            žiakmi z celého nášho okresu v teoretickej časti testu, potom si vyskúšala rečnícky prejav pred
            porotou a ostatnými súťažiacimi či transformovala text z jedného žánru na iný.
            Ďakujeme jej za reprezentáciu školy a blahoželáme k jej úspešnému absolvovaniu.

• Okresné kolo Technickej olympiády

Vo štvrtok 23. novembra 2023 sa na SOŠ drevárskej v Topoľčanoch konalo okresné kolo Technickej olympiády. Súťažilo sa v kategóriách A a B. V kategórii A reprezentovali školu žiaci 9. ročníka Dávid Lacika a Kristián Uhrík. V kategórii B súťažil Alexej Sloboda zo VII. A.

Chlapcov čakali 2 časti: teoretická časť - vedomostný test a praktická časť, v ktorej v dielni zhotovovali určený výrobok. Všetci žiaci boli úspešnými riešiteľmi okresného kola.

• Súťažíme v jazykoch s WocaBee

Na našej škole dávame priestor moderným technológiám a učíme cudzie jazyky inovatívnym spôsobom, ktorý žiakov baví a prináša im skutočné výsledky.
            Na hodinách anglického jazyka sa žiaci 5. A zapojili do online inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát.
            Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR .

• Majstrovstvá okresu v stolnom tenise

V utorok 21. novembra 2023 sme sa zúčastnili na Majstrovstvách okresu v stolnom tenise žiakov a žiačok, ktoré sa konali v stolnotenisovej hale v Topoľčanoch.

Školu reprezentovali chlapci: Kristián Uhrík, Dávid Lacika, Adrián Jonek a Peter Jedlička. V kategórii dievčat sa predstavili žiačky: Patrícia Uhríková, Eliška Valová, Dominika Šišmičová a Nina Majtényiová.